Kibris Gerçek

Tekin Arhun davasında sona gelindi

‘Evrak sahteleme’ suçundan Ağır Ceza’ya havale edilmesi beklenen Tekin Arhun davasında sona gelindi

Tekin Arhun davasında sona gelindi
22 Şubat 2022 - 15:51

‘Evrak sahteleme’ suçundan Ağır Ceza’ya havale edilmesi beklenen Tekin Arhun davasında sona gelindi
HİTAPLAR YAPILACAK
AĞIR CEZA YOLU GÖRÜNDÜ

‘Evrak Sahteleme’ suçuna ilişkin aleyhinde 7 yıl sonra dava açılan ve duruşması Lefkoşa Kaza Mahkemesinde devam eden Tekin Arhun’un davasında sona gelindi. Başsavcılık dün son tanığını mahkemede dinletti.
Yargıç Hazal Hacımulla huzurunda görüşülen davada, sanık Tekin Arhun’un avukatı Kıvan Rıza, tanık Polis Çavuşu Ömer Taşbel’i sorguladı. Bir önceki duruşma avukat Kıvanç Rıza’nın sağlık sorunları nedeniyle ertelenmiş, tanık Ömer Taşbel’in sorgusu yarım kalmıştı.

TANIK İKİ SAAT SORGULANDI…
Lefkoşa Kaza Mahkemesinde dün devam eden davada sanık Tekin Arhun’un avukatı Kıvanç Rıza müvekkili adına yapılan bir karalama bir komplo olduğunu öne sürerek tanık polis çavuşunu yaklaşık iki saat sorguladı.
Tahkikatın eksik olduğunu da öne süren Rıza, alınan ifadelerde sanık Tekin Arhun’u suçlayacak herhangi bir iddia olmadığını savundu.

SAVCILIK HİTAP YAPACAĞINI BEYAN ETTİ…
Tanığının sorgulanması sonrası Başsavcılık adına davada hazır bulunan Savcı Behrat Mavioğlu, son durumu tezehhür etmek adına süre istediğini, başka bir tanık çağıracağını ön görmediğini söyleyerek hitap yapacağını beyan etti. Mavioğlu, tarafların da mahkemenin vereceği tarihte hitap yapacak şekilde hazır olması için uyarıda bulundu. Sanık avukatları ilgili süreye itiraz etmedi. Mahkeme, tarafların hitaplarını dinlemek üzere davayı 03 Mart 2022 saat 10.15’e erteleyerek oturumu kapattı.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.