escort

Kibris Gerçek

TKP Milletvekili adayı Sami Dayıoğlu, TKP’nin hedefinin ekonomiyi yeniden üretken hale getirmek olduğunu ifade etti

TKP Milletvekili adayı Sami Dayıoğlu, TKP’nin hedefinin ekonomiyi yeniden üretken hale getirmek olduğunu ifade etti
15 Ocak 2022 - 0:30

Toplumcu Kurtuluş Partisi – Yeni Güçler (TKP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Lefkoşa Milletvekili Adayı Sami Dayıoğlu, “Tarım reformu dediğimiz projenin özü, zaman içinde eritilip yok olmaya mahkum edilmiş küçük üreticiyi yeniden üretir hale getirmektir” dedi.

Ses Kıbrıs Web TV’de Aytuğ Türkkan’ın sorularını yanıtlayan TKP Milletvekili Adayı Sami Dayıoğlu, Ülkede gelmiş geçmiş hükümetlerde bulunan partilerin bu seçim ortamında kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomi yaratmaktan söz etmekte olduğuna işaret ederek, “Ekonomiyi batıran bunlar değil mi?” diye sordu.

TKP’nin hedefinin ekonomiyi yeniden üretken hale getirmek olduğunu ifade eden Sami Dayıoğlu, Kıbrıs’a özgü ürünlerin desteklenerek yeniden üretim artışı yaratmayı programladıklarını söyledi.

Pandemi döneminin üretmeyen tüketime dayalı ekonomilerin nasıl çöktüğünü gözler önüne serdiğini vurgulayan Dayıoğlu, “öncelikli sektör” diye uzun yıllardan beridir sağ hükümetler tarafından desteklenen turizm ve eğitim sektörünün aslında öncelikli sektör olamayacaklarının görüldüğünü söyledi.

TKP olarak hayvancılığı da içerecek şekilde tarım sektörünü güçlendirmek için köklü reformlar yapmayı hedeflediklerini belirten Sami Dayıoğlu, Optimum büyüklüğe ulaşan ve büyük holdinglere yapılan devlet desteklerinin kesileceğini ve küçük üreticilere ciddi manada destek vereceklerini söyledi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.