Kibris Gerçek

Elektrikte yaşanan üretim yetersizliğine çözüm olacağı için geçtiğimiz hafta Türkiye’den getirilen 50 megavatlık 2 jeneratör ülkenin karanlığa gömülmesini engelleyemedi.

Elektrikte yaşanan üretim yetersizliğine çözüm olacağı için geçtiğimiz hafta Türkiye’den getirilen 50 megavatlık 2 jeneratör ülkenin karanlığa gömülmesini engelleyemedi.
04 Temmuz 2022 - 10:23

ADA KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

Elektrikte yaşanan üretim yetersizliğine çözüm olacağı için geçtiğimiz hafta Türkiye’den getirilen 50 megavatlık 2 jeneratör ülkenin karanlığa gömülmesini engelleyemedi. Dün gece itibarı ile dönüşümlü kesilmeye başlayan ve hala birçok bölgede gelmeyen elektrikler vatandaşları çileden çıkardı. Kavurucu sıcakların yaşandığı günlerde birçok vatandaş küçük bebeği olduğu için isyan ederken, oksijene bağlı hastaları ve yaşlıları olanlar yaşanan mağduriyet nedeniyle çileden çıktı.

Yaşanan kesinti nedeniyle sabahın erken saatlerinde Lefkoşa Hastanesine giderek sıra numarası bekleyen onlarca vatandaşta mağdur oldu. Özellikle ‘Psikiyatri’ Servisi önünde yığılan kalabalık saatlerdir elektriğin gelmesini bekliyor.

Yüzden fazla vatandaş salgının da yeniden baş gösterdiği bu günlerde iç içe kavurucu sıcaklarda kapı önünde sıra numarası almak için bekliyor.

ENERJİ AÇIĞININ ORTADAN KALKACAĞI İFADE EDİLMİŞTİ…

Mağusa Limanı’nda geçen hafta Türkiye’den gelen iki jeneratör ülkede yaşanan enerji açığının kapatılması için geldiği yönünde açıklamalar ifade edilmişti.

Jeneratörler henüz devreye girmezken, yakıtın bitmesi ile ülke dün gece karanlığa gömüldü. Bazı bölgelerde hala elektrik gelmedi, gazetemize ulaşan vatandaşlar ise KIB-TEK’in bir an önce ‘Özelleştirmesi’ gerektiğine vurgu yaptı.

HASTANELER DE KİLİTLENDİ…

Yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle hastanelerin poliklinik servisleri de kilitlendi. Kesinti nedeniyle sıra numarası alamayan onlarca kişi kavurucu sıcak önünde bakınacakları noktaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Özellikle ‘Psikiyatri’ servisi önünde yüzden fazla vatandaş kavurucu sıcaklarda mağduriyet yaşıyor.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.