Kibris Gerçek

Trafik Dairesi ve Şehir Planlama Dairesi’ndeki grev yarın da devam edecek

Trafik Dairesi ve Şehir Planlama Dairesi’ndeki grev yarın da devam edecek
24 Eylül 2020 - 10:01

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), ‘rotasyon usulü çalışma’ talebiyle bazı dairelerde grev yapıyordu.

Söz konusu grev sonucunda Sosyal Sigortalar Dairesi’nde ‘rotasyon usulü’ çalışma sistemine geçilince ilgili dairede grevi sonlandıran KTAMS, aynı talebin gerçekleşmemesi nedeniyle Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Trafik Dairesi ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Şehir Planlama Dairesi’ndeki grevlerini yarın da sürdüreceklerini açıkladı.

Resmi olarak herhangi bir yanıt alamadıkları belirtilen açıklamada vatandaşın mağdur olmasının tek sorumlusu olarak hükümet olduğu savunuldu.

KTAMS’ın açıklaması şu şekilde:

“Sendikamız; Covid-19 bulaşının yayılmasını engelleme ve kamusal hizmetlerin de kesintiye uğramaması adına rotasyon üsulü ile çalışılması önerisini Hükümete sunmuştu. Ancak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hariç hükümetten tarafımıza bu konuda yazılı ve resmi olarak hiçbir yanıt gelmemiştir.

Bu nedenle pazartesi gününden itibaren başlatmış olduğumuz grevimizi Hükümetin duyarsız ve sorumsuz tavırları nedeniyle Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Trafik Dairesi ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Şehir Planlama Dairesi’nde yarın da sürdüreceğimizi kamuoyuna duyururuz.

İlgili dairelerden hizmet bekleyen halkımızın mağdur edilmesinin tek sorumlusu devlet ciddiyetinden yoksun olan, seçim telaşındaki UBP-HP Hükümeti’dir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle