Kibris Gerçek

Tufan Erhürman: “Hükümet panik içinde, mutabakat hükümeti kurulmalı”

Tufan Erhürman: “Hükümet panik içinde, mutabakat hükümeti kurulmalı”
15 Eylül 2020 - 11:32

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman Covid-19 sürecinde ortaya çıkan sorunlar sırasında hükümetin panik halinde hareket ettiğini belirterek, “Sosyal medya üzerinden hangi karara tepki gelirse onu ertesi gün iptal ettiler, panik halinde hareket ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Erhürman, “Hükümet panikteyse, güven tamamen bittiyse bu hükümet artık gitmeli. Siz bu süreci artık kötü yönetiyorsunuz ve seçime odaklandınız. Mutabakat hükümeti kuralım, siz bırakın bu hükümeti” dedi.

Alınan ‘yanlış’ kararların ve ‘zamanında alınmayan’ kararların sonucunun iç bulaş olduğunu ifade eden CTP Genel Başkanı Erhürman, hükümeti istifaya çağırdı.

“HALKIN HÜKÜMETE GÜVENİ KALMADI”

Bilinmeyen bir virüs ile tüm hükümetlerin karşı karşıya kaldığını ve hükümetlerin tek amacının “Halkı korumak ve en az zararla sürecin geçirilmesi” olduğunu aktaran Erhürman, halkın hükümete güveni kalmadığını belirtti.

Seçim yasakları öncesinde yapılan istihdamlara da değinen Erhürman, “Gözümüzün içine baka baka bu süreci mahvettiniz” dedi.

“SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN HAREKET ETTİLER”

CTP Genel Başkanı Erhürman, hükümetin sosyal medya üzerinden gelen tepkilerle hareket ettiğini ancak sosyal medyada sessiz kalan kişilerin görmezden gelindiğini söyleyerek, “Bu çok bağırdı buna verelim. Buna verirsek halk bağıracak, vermeyelim. Bu şekilde çalıştılar. Sosyal medyayı takip ederek kararlar verdiler” ifadelerini aktardı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle