Kibris Gerçek

Ülkede dün sağanak yağmur etkili oldu

Ülkede dün sağanak yağmur etkili oldu
31 Aralık 2021 - 12:56

SANKİ GÖK DELİNDİ!Ülkede dün sağanak yağmur etkili oldu. Cadde ve sokaklar su içinde kaldı. Son dönemde görülen en yoğun yağış, uçuşları da etkiledi.
Akşam saatlerinde Ercan Havaalanına iniş yapamayan uçak, pisti iki kez pas geçti GPS kaybı nedeniyle inemeyen uçak Adana’ya indi.
Özellikle Lefkoşa ve çevresinde etkili olan sağanak yağmur bazı caddeleri trafiğe kapattı, birçok evde su baskını meydana geldi.

TRAFİK, İTFAİYE, SİVİL SAVUNMA DURMADI….
Yağışın etkili olduğu noktalarda rögarlar taştı, altgeçitler su ile doldu. Bazı vatandaşların evlerini su bastı. Evlere giren sular pompalar yardımıyla tahliye edildi.
Belediye ekipleri tıkanan rögarları açmak için seferber oldu, trafik polisi ekipleri de yolda kalan araç sürücülerine yardımcı oldu.

ARABALAR SULARA GÖMÜLDÜ…
Sağanak yağış olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Sel suları nedeniyle birçok ev ve bahçe sular altında kaldı. Evlerin yarıya kadar suya gömüldüğü bazı yerlerde çok sayıda malzeme kullanılamaz hale geldi.
Dün etkili olan sağanak yağmurlar Lefkoşalıyı hazırlıksız yakaladı. Ani bastıran yağmurlar, birçok evi su altında bırakırken, vatandaş itfaiye ve sivil savunma gelene kadar kendi imkânları ile eşyalarını kurtarmaya çalıştı.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.