Kibris Gerçek

Ülkede meydana gelen ‘ani ölümlerle’ ilgili çalışma başlatıldı

Ülkede meydana gelen ‘ani ölümlerle’ ilgili çalışma başlatıldı
26 Temmuz 2022 - 17:16

ANİ ÖLÜMLERLE İLGİLİ KOMİTE KURULDU
ÖZEL HABER
Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ, bugün katıldığı bir TV programında sağlık sistemi ve son dönemlerde yaşanan ani ölümlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Herkesin hatırlatma dozu olması gerektiğine de vurgu yapan Altuğra, “Özellikle 50 yaş üzerinde olan herkesin hatırlatma dozu aşısı yapması gerektiğini vurguluyoruz, önemsiyoruz ve hassasiyetle takibini yapıyoruz” dedi.

“MAYMUN ÇİÇEĞİ İÇİN ENDİŞEYE GEREK YOK, HAZIRLIKLIYIZ”
Bakan Altuğra, maymun çiçeği virüsü ile ilgili çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.
Altuğra, “Ülkemizde maymun çiçeği virüsü ile ilgili herhangi bir vakaya rastlanmadı. O nedenle şu an için endişe etmeye gerek yoktur. Buna yönelik her an tedbirlerin alınması yönünde de hazırlıktayız” dedi.

ANİ ÖLÜMLERLE İLGİLİ KOMİTE KURULDU…
Altuğra, ülkede son zamanlarda ani ölümlerin artması üzerine araştırma komitesi kurduklarını ve çok kısa sürede çalışmayı kamuoyu ile paylaşacaklarını açıkladı.
Altuğra, ani ölümlerle ilgili basına yansıyan ve çıkan isim listelerinin ise yüzde yüz bilgi kirliliği içerdiğini de belirtti.
Altuğra, “Dün itibariyle bir komite kurduk. Komite çalışmalarına başladı. Çok yakın bir süreçte yani birkaç günlük zaman diliminde halkımızla doğru ve kaliteli bilgileri paylaşacağız. Ani ölümün neyi anlattığını da halkımızla paylaşacağız. O nedenle kirli bilgiye dayalı strese girmeye gerek yoktur” diye konuştu.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.