Kibris Gerçek

Ülkede trafik denetimleri hız kesmedi yüzlerce araç sürücüsüne ceza yağdı

Ülkede trafik denetimleri hız kesmedi yüzlerce araç sürücüsüne ceza yağdı
20 Haziran 2022 - 15:33

Ülkede trafik denetimleri hız kesmedi yüzlerce araç sürücüsüne ceza yağdı

DENETİM VE CEZA VAR,
YOLLARDA TADİLAT YOK!

Polis hafta sonu ülke genelinde yollardaydı. Binden fazla araç kontrolden geçti, yüzlerce sürücüye ceza yağdı, çok sayıda araç trafikten men edildi.
Toplam 5 ilçede eş zamanlı gerçekleşen kontrollerde, 2 bin 754 sürücüden 802’sine ceza yazıldı, 54 araç trafikten men edildi.
Artan ölümlü kazalar karşısında yapılan kontroller vatandaş tarafından memnuniyetle karşılandı, ancak yollarda hala birçok eksikliğin giderilmemesine de büyük tepki gösterdi.
Gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin görmezden geldiği yollarda, araçlar sadece göstermelik kapatılan kusurlar yüzünden hurdaya çıkıyor. Vatandaşa göre, zarar gören araçların maliyetleri ise dudak uçuklatırken denetimlerde kesilen cezaların adil olmadığı yönünde.

AYDINLATMASI, TADİLATI OLMAYAN YOLLARDA DENETİM…
KKTC’de yıllardır yıpranmış yolların üzeri yamalarla kapatıldı. Ödenen vergilerle, aydınlatma olmayan yollarda hemen her gün kelle koltukta yaşadığını ifade eden vatandaş kesilen binlerce liralık cezaların neye hizmet ettiğini sorguluyor.
Özellikle başkent Lefkoşa’nın tüm yolları neredeyse dökülüyor, görünen görünmeyen çukurlar araçları hurdaya çıkardı. Hafta sonu işlevini yitiren Lefkoşa sokaklarında polis bin 23 aracı kontrol etti, 270 araç sürücüsüne ceza kesildi, 25 araç trafikten men edildi.

ONLARCA ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ….
Girne, Güzelyurt ve Mağusa’da da denetimler hafta sonu hız kesmedi. Hemen her gün üç bölgenin yollarında bir çok sorun yaşayan vatandaşlar isyanlarını sosyal medya üzerinden dile getirmesine rağmen, yıllardır hiçbir çözüm üretilmeyen Girne, Mağusa, İskele ve Güzelyurt’lular da denetimlerden nasibini aldı.
Mağusa’da 625 araç kontrol edildi, 123 araç sürücüsüne ceza yağdı, 4 araç trafikten men edildi.
Trafik yoğunluğunun yaşandığı Girnede 586 araç kontrolden geçti, 286 araç sürücüsüne ceza kesildi, 22 araç trafikten men edildi, 1 kişi ise tutuklandı.
Yollarında aydınlatma eksikliği olan Güzelyurt’ta 245 araç kontrol edildi, 67 sürücüye işlem yapıldı, 3 araç trafikten men edildi.
İskele’de ise, 275 araç kontrol edildi ve suç işlediği tespit edilen 55 araç sürücüsüne ceza kesildi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.