SON DAKİKA

Kibris Gerçek

Ülkeye uyuşturucu ile giren sanığa 2 ay hapis

Ülkeye uyuşturucu ile giren sanığa 2 ay hapis
Bu haber 09 Ekim 2019 - 9:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KKTC’ye 17 Ağustos’ta Lokmacı Sınır Kapısı’ndan tasarrufundaki 2 gram ağırlığındaki uyuşturucu madde ile girip, tutuklanan sanık Constantinos Loizos Koursoumba 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa’da 24 Temmuz tarihinde Lokmacı Sınır Kapısı’ndan, üzerinde bulundurduğu 2 gram uyuşturucu madde ile KKTC’ye giriş yapan Constantinos Loizos Koursoumba, bugün mahkeme kararı ile 2 ay hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti’ni oluşturan Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan huzurunda görüşülen duruşmada, heyetin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Başkan Gazi aktardı.

Gazi, sanığın işlemiş olduğu uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçunun ülkemizde son dönemde yaygın suç türlerinden olduğunu ifade ederek, bu tür suçlara ceza verirken sanığın cezalandırılmasının yanı sıra bu suçu işlemeye meyilli kişilerin de caydırılması gerektiğinin altını çizdi.


Başkan Gazi sanığın aleyhine olan ağırlaştırıcı sebeplerin yanında lehine olan hafifletici unsurları da göz önüne aldı.Sanığın babasını genç yaşta kaybetmiş olmasını, annesi ve küçük kardeşine bakmak durumunda olmasını ve suçunu kabul edip adaletin erken tecellisine katkı sağlamasını lehine değerlendirdiklerini söyledi.

Başkan Nüvit Gazi, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm olguları belirttikten sonra, suçlu bulup mahkûm ettikleri uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçundan 2 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA