Kibris Gerçek

Üstel: Ulusal Birlik Partisinin Bir Lidere Ve Ağabeye İhtiyacı Var

Üstel: Ulusal Birlik Partisinin Bir Lidere Ve Ağabeye İhtiyacı Var
24 Ekim 2020 - 16:08

UBP Girne Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Ünal Üstel, Ulusal Birlik Partisi’nin bir lidere ve bir ağabeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

UBP Girne Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Ünal Üstel,  yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ile birlikte yürütülecek KKTC’nin şahlanma projesinin UBP’ye büyük bir sorumluluk yükleyeceğini söyleyerek  UBP’nin bir lidere ve bir ağabeye ihtiyacı olduğunu belirtti.

Üstel, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a görevinde başarılar dileyerek, Tatar’ın; KKTC’yi, yeni dönemde, “iki devletli çözüm arayışları, Maraş’ın tamamen açılması ve Türkiye ile kuracağı güçlü ilişkilerle” daha iyi yerlere taşıyacağına güvenlerinin tam olduğunu vurguladı.

Ünal Üstel, açıklamasının tamamındaKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarihinde dün yeni bir sayfa daha açılmış, bir genel başkanımız daha Cumhurbaşkanlığı makamına taşınmıştır. 5. Cumhurbaşkanımız sayın Ersin Tatar’ı kutluyor ve görevinde başarılar diliyorum.

Sayın Tatar’ın KKTC’yi yeni dönemde iki devletli çözüm arayışları, Maraş’ın tamamen açılması ve Türkiye ile kuracağı  güçlü ilişkilerle daha iyi yerlere taşıyacağına güvenimiz tamdır. Cumhurbaşkanlığı makamının Anavatanımızla kuracağı iyi ilişkiler kuşkusuz hükümetimiz için de bir avantaj olacaktır. Ekonomiden sağlığa, eğitimden altyapıya her alanda Türkiye Cumhuriyetine duyduğumuz ihtiyaç gün gibi ortadadır.

Türkiye ile birlikte yürütülecek KKTC’nin şahlanma projesi UBP’ye  büyük bir sorumluluk yükleyecektir. Şimdi UBP’nin bir lidere ve bir ağabeye ihtiyacı vardır.

31 Ekim’de çok adaylı bir demokrasi yarışına daha gireceğiz. UBP’li kardeşlerimin bana gösterecekleri destekten şüphem yoktur. Birlik, beraberlik, bütünlük ve dayanışma içerisinde bugünlerden kolaylıkla çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.