Kibris Gerçek

WhatsApp, normal gönderimlerde kalite sorununu çözecek

WhatsApp, normal gönderimlerde kalite sorununu çözecek
23 Ocak 2023 - 13:10

WhatsApp’ta karşı tarafa gönderdiğiniz fotoğraflarda kalite kaybı yaşamanız muhtemel. Ancak şirket, bu sorunu çözen yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, şüphesiz dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması konumunda. Mesajlaşmanın ötesinde uygulama; fotoğraf, video ve çıkartma göndermek için de sıkça kullanılıyor.

WhatsApp’ta gönderdiğiniz fotoğrafın kalitesi sık sık sıkıştırılıyor. Bu nedenle gönderdiğiniz fotoğraflar, orijinal kalitede karşı tarafa ulaşmıyor.

Uygulama, daha hızlı dosya aktarımları için görüntü kalitesini varsayılan olarak yaklaşık yüzde 70 oranında düşürüyor.

Şu anda belge gönderme kısmından gönderilen fotoğraflarda kalite kaybı yaşanmasa da WhatsApp, normal gönderimlerde kalite sorununu çözecek.

WhatsApp’ta kaliteli fotoğraf gönderme devri

WhatsApp’ın son beta sürümünde geliştirme ekibinin, fotoğrafları orijinal kalitelerinde gönderme özelliği üzerinde çalıştıkları ortaya çıktı.

WABetaInfo’ya göre, Android beta 2.23.2.11 güncellemesinde, görselleri artık herhangi bir sıkıştırma olmadan orijinal kalitelerinde göndermek mümkün olacak.

Şirket, uzun bir süredir beklenen bu özelliğin testlerini henüz tamamlamadı. Bu nedenle, yeni özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı belli değil.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

izmir escort