Kibris Gerçek

Yalınkaya: Yaşanacak olan kötü olaylardan biz sorumlu değiliz

Yalınkaya: Yaşanacak olan kötü olaylardan biz sorumlu değiliz
11 Ağustos 2022 - 16:43

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya, İdari ve Sosyal İşler Komitesi‘nin Belediyeler Reformu Yasası‘nı görüştüğü sırada basına açıklamalarda bulundu.

Yalınkaya, önerilerin dikkate alınmadığını sayı üzerinden düzenleme yapıldığını belirterek tüm belediyelerin eylem hazırlığında olduğunu duyurdu.

Belediyelerde örgütlü tüm sendikalar ve tüm belediyeler, yarından itibaren grevde olacağını duyuran Yalınkaya, “Araçlarla Lefkoşa’yı kilitleyeceğiz, hakkımızı alacağız’ dedi.

Yalınkaya, ‘yaşanacak olan kötü olaylardan biz sorumlu değiliz’ diyerek, bu dayatmayı asla kabul etmeyeceklerini ifade etti.

AŞAM: MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) Başkanı Koral Aşam‘da komitede bir 19 bir 18 rakamının konuşulduğunu, bugün komitenin bu yasayı oylayacağını ve sadece sayılar üzerinden konuşmalar yapıldığını kaydetti.

Hükümetin ‘bizden sonrası tufan’ mantığında olduğunu dile getiren Aşam, ‘her şekilde bu kararın karşısındayız. Var gücümüzle mücadelemizi sürdüreceğiz’ dedi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.