Kibris Gerçek

Yenierenköy’de bulunan Cyprus Pearl Tatil Köyü mühürlendi

Yenierenköy’de bulunan Cyprus Pearl Tatil Köyü mühürlendi
14 Mayıs 2022 - 15:04

Yenierenköy’de bulunan Cyprus Pearl Tatil Köyü mühürlendi. Tahta evlerin 25 yıllık olduğuna değinen bölge sakinleri, Belediye Başkan Vekili Küfi Tulga’nın ‘keyfi’ hareket ettiğini öne sürdü.
KIBRIS GERÇEK’e ulaşan Cyprus Pearl Tatil Köyü sakinleri, Yenirenköy Belediyesi’nin önceki gün ‘logar’ kapaklarını izinsiz açtığını iddia etti.
Kapılarında gördükleri mühür karşısında şok olduklarını ifade eden bölge sakinleri, gerekçe olarak kanalizasyon sularının denize karıştığını bu yüzden mühürlendiğini öğrendiklerini kaydetti.

BELEDİYE TATİL KÖYÜNÜN ÇED RAPORU BULUNMADIĞINI AÇIKLADI…
Yenierenköy Belediyesi’nden yapılan açıklamada, tatil köyünün ÇED raporu bulunmaması, gerekli sağlık koşullarını sağlamaması, arıtma tesisinin çalışmaması, vergi yükümlülüklerini yerine getirmemesi ve iş yeri çalıştırma belgelerinin eksik olması nedeniyle Belediye Başkan Vekili Küfi Tulga’nın talimatı ile polis eşliğinde zabıta birimi tarafından mühürlendiği bildirildi.
Tesisteki yaklaşık 85 bungalovun birçoğunda kiracı bulunduğunu, atık suların kaynak sulara ve çevreye akmasının kabul edilemeyeceğinin altını çizen Tulga, herkesin yasalara uyması gerektiğini belirtti.
Tulga, bölgenin kalkınması için önemli rol oynayan yatırımcıların, devletten beldenin en güzel yerlerini kiralayıp hiçbir yatırım yapmadıklarını söyledi.
Tulga, işletmenin prosedüre uygun davranması gerektiğini ve en önemlisi çevreye akan atık suların temizlenmesinin, tesis arıtmasının devreye konulmasının halk sağlığı açışından şart olduğunu vurguladı.

 

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.