Kibris Gerçek

Zanlının davası görüşülünceye değin cezaevinde tutuklu kalacak

Zanlının davası görüşülünceye değin cezaevinde tutuklu kalacak
20 Mayıs 2022 - 20:21

Uzaktan akrabası olan 15 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği gerekçesi ile tutuklanan zanlı R.K teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli Polis Çavuşu Ömer Faruk Şengil, zanlının ‘Cinsel tecavüz’, ‘Cinsel istismar’ ve ’16 yaşından küçük çocuğu istismar’ suçlarından tutuklandığını anlattı. Şengil, müştekinin olay sonrası ailesinden korktuğu için gerçekleri gizlediğini daha sonra yaşadıklarını anlattığını ifade etti.

Polis çavuşu, zanlının olayı anlattığını 16 yaşındaki kız çocuğunu  evine götürdüğünü birlikte olduktan sonra fotoğrafları çekerek, arkadaşına gönderdiğini ifadesinde belirttiğini kaydetti. Çocuğun muayeneden geçirildiğini, zanlıya ait cep telefonunun emare olarak alındığını kaydeden polis çavuşu, 7 kişiden ifade alındığını söyledi.

Soruşturmanın kısmen tamamlandığını ve zanlının etki etme olasılığı kalmadığını ancak işlenen suçun ağır cezada yargılanacağını bu nedenle zanlının davasında hazır olması maksadı ile tutuklu yargılanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlının davası görüşülünceye değin 3 ayı aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.