Kibris Gerçek

UBP’de iç savaş çıktı!

UBP’de iç savaş çıktı!
10 Ağustos 2020 - 15:06

Ulusal Birlik Partisinin en üst kadrolarında görev yapan UBP PM Üyesi Gürsel Uzun BRT Yönetim Kurulu Başkanı Özer Kanlı’yı işaret ederek, “torpilli istihdam” yaptığı yönünde çarpıcı eleştirilerde bulundu.

Seçim yasakları öncesi hummalı şekilde istihdam furyası başlatan Başbakan Ersin Tatar ile kadrosunu sert bir dille eleştiren Uzun çok tartışılacak bir iddia ortaya attı.

Uzun, seçim uğruna dört kişilik bir ailenin fertlerine iki terfi, üç atama, iki de istihdam kıyağı geçildiğini ileri sürerek şunları kaydetti:

UZUN: BUNU YAPMAK İÇİN KANSIZ OLMAK LAZIM

“Bunu Yapmak İçi Kansız Olmak Lazım… Seçim geldi mi istihdamlar tavan yapıyor.. Bunu vatandaş da örgütler de dört gözle bekliyor.. Vatandaşın söz sahibi olduğu Nazı’nı Cilvesi’ni ve restini çektiği zamanlardır bunlar.., Küser gibi yapar blöfünü çeker, olursa ala olmazsa iki yolu var oturup ikinci seçimi bekler ya da alır başını bir yerlere gider… Siyasetçilerin en çok korktukları dönemdir seçim.. Adeta yasakların başlamasını iple çeker ki nefes alsın bu baskıdan kurtulsun… İşte bu karambolün içinde bu kör dövüşün içinde tecrübesiz olanlar garibanlar torpilsiz kimsesiz olanlar bir başka bahara kalırken bu işte tecrübeli olanlar neredeyse beşikteki çocuğu da bir yerlere yerleştirmek ister… Amma bazı Kansızlar vardır ki bir çok insandan daha ihtiyaçsız olmasına rağmen iki kızını yüksek maaşlı kurum ve kuruluşlara yerleştirirken eşine birden fazla terfi kendini de birden fazla yerin başına atayabiliyor… Sizin anlayacağınız dört kişilik bir ailede iki terfi üç atama iki de istihdamın nasıl dağıtılabileceği şeytanın bile aklına gelmez… Bir söz vardır isteyenin bir yüzü vermeyenin iki diye… Bence kabahat bunların olmasına müsaade edende yani verende ancak.. Bu kadar şeyi istemek kovalamak kalıbına uydurmak ve yapmak ancak bir Kansızın işi olur başka da değil…”

ÖZER KANLI, “HODRİ MEYDAN!” DEDİ

BRT Yönetim Kurulu Başkanı Özer Kanlı’dan sosyal medya hesabı üzerinden Gürsel Uzun’a yanıt gecikmedi.

Kanlı, sosyal medya hesabından kızlarının başarılı bir eğitim hayatları olduğunu ve sınavları kazanarak bir yerlere geldiklerinin altını çizerek, “Eğer bir torpil varsa kızımı derhal durdursunlar” dedi.

Kendisine torpil yaptığı iddialarında bulunan Uzun’a Kanlı’dan gelen ser cevap şöyle:

“VARSA BİR TORPİL, KIZIMI DERHAL DURDURSUNLAR!”

“VURGULU- YORUM; BİR KIZIM Avukat Ergin Ulunay’ın bürosunda avukattır. Diğer kızım 11 Temmuz tarihinde KOOPERATİF MERKEZ BANKASI’nın açtığı münhal sonrası DAÜ’de yapılan sınava katılmış ve 245 kişi arasında 5’nci gelmiştir. Kendisi Southampton Üniversitesi matematik bölümü mezunudur. Londra Metropolitan Üniversitesi’nde master, YDÜ’de pedagoji yapmıştır. 8 yıl YDÜ KOLEJİ’nde GCE sınıflarına matematik dersi verdikten sonra DAHA İYİ HAYAT BEKLENTİSİ İLE KOOP MERKEZ BANKASI SINAVINA KATILMIŞTIR. Varsa bir torpil derhal kızımı durdursunlar. Hodri MEYDAN. Hırsızlar, ahlaksızlar, yalancılar, bel altı vurarak onlarla kavgamı durduramaz….”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle